poniedziałek, 16 grudnia 2013

Temat #30 Concept art - postacie ruskiego folkloru

Jako że święta i mikołajkowo-choinkowy szał tuż-tuż, a do tego moja babcia była Białorusinką, tematem na ten tydzień (a właściwie dwa tygodnie) jest do wyboru:
- koncept mamy Dziadka Mroza
lub
- koncept Śnieżynki.

Przypominam/wyjaśniam tak na szybko, że Died Maroz, czyli Dziadu Mróz, to ruski odpowiednik św. MNikołaja, można sobie poczytać o nim w necie.

Mamuśka Dziadka Mroza
Posunięta w latach babuszka o porywczej naturze, nieokrzesana i na wschodni sposob dzika w obyczajach, rozmiłowana w wódeczce pielmieni i blinach, co w oczywisty sposób odzwierciedla się w jej figurze. Do śniadania pija czaj z samogonem, do obiadu gorzałkę z kwasem chlebowym, a na kolację wódkę rozcieńczoną wódką. Klnie niczym szewc, jest grubiańska, zrzędliwa, kłotliwa i pyskata, namiętnie kurzy samodzielnie skręcane papierosy, czesze się tylko z nadejściem wiosny, kąpie niewiele częściej - mimo to drzewiej niejeden Grisza był gościem jej łożnicy. Powiada się, że jej ordynarny i szorstki sposób bycia skrywa czujące serducho.





Śnieżynka
Oczko w w głowie dziadka, którego owinęła sobie wokół najmniejszego paluszka, bies w skórze anioła. Rozkoszne, śliczne dziewczę o wyglądzie wschodniej rusałki i naturze diablęcia. Chłodną, zimową urodę odziedziczyła po babce, a niesforną naturę i zamiłowanie do schadzek po prababce. Z pełną świadomością swojego wdzięku wykorzystuje dziewczęce walory, by zdobywać to, czego pragnie. Plotka rzecze, że ładnych młodzieniaszków wypatruje w domach, do których razem z Dziadkiem Mrozem rozwozi świąteczne prezenty.






Malujemy/rysujemy koncept jednej z tych dwóch postaci (dla chętnych - koncepty obu postaci). Minimum 2 szkice wybranej postaci lub 1 dopracowany projekt.
Deadline od razu ustalmy na za dwa tygodnie, do 29 grudnia, bo po drodze święta.

Wesołych Świąt i jeszcze weselszych malunków! :)

9 komentarzy:

 1. U mnie komputer dostępny dopiero przed sylwestrem, więc może zrobię coś analogowo. Spróbuję jeszcze nadrobić poprzedni challenge, bo temat uroczy i będzie mi przykro jak nie zrobię. Powodzenia wszystkim. : D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja chyba po raz pierwszy nie zrobię kisielka (i to przy tak fajnym temacie!) :C do piątku mam zapierdziel na uczelni, a zaraz potem jadę do domu, gdzie nawet nie mam kompa żeby refek poszukać ;_; chociaż wracam 28 w sobotę do akademika, to może jeszcze zdążę coś naskrobać :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Znowu wydawało mi się, że mam więcej czasu niż rzeczywiście miałam, skończyło się na skromnej Śnieżynce.
  https://imagizer.imageshack.us/v2/302x539q90/31/22kf.png

  OdpowiedzUsuń
 4. http://pl.tinypic.com/view.php?pic=v5bfnr&s=5 Udanego Sylwestra życzę drogie panie :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmhm, Wasze rysunki nieco zmieniły moją koncepcję :D biorę się do roboty, może zdążę na jutro :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda na to, że nie zdążę :/ a szkoda...

  OdpowiedzUsuń
 7. Zarządzam zmianę deadline na następną niedzielę, na 5 stycznia :) Przerwy, Święta, Międzyświęta, Poświęta, Przedświęta... trudno się ogarnąć. A może jakieś fajne prace jeszcze wpadną.

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie tylko tyle. Chciałam zrobić trzecią postać z różnymi detalami ubioru, ale nie zdążyłam... 3 tygodnie na rysunek? Pff, czymże to jest wobec wieczności! ;).
  http://wstaw.org/m/2014/01/05/pimgw160.jpg

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam na lincz. W tym wipie nie zdążyłam nawet dać więcej kontrastu ;_; nie mam dla siebie żadnego usprawiedliwienia... :C

  http://img856.imageshack.us/img856/6774/82xw.jpg

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.