sobota, 30 marca 2013

Tydzień 1# - podsumowanie

Ciesze się, że zabawa się udała. Na razie jest nas tylko 3 :D ale zawsze to coś i każda wywiązała się z zadania. Poniżej prace według nadesłania:

Revv
Szczerze mówiąc to mój pierwszy raz, kiedy zaznaczam mięśnie kolorami, poważnie. : D Refki brałam z posemaniacs.com, tam przeanalizowałam, jak wygląda człowiek obdarty ze skóry, a potem pokolorowałam mięśnie, na które zwracam szczególną uwagę.Alex
i ja wrzucam swoje.. przy facecie nieźle się namęczyłam, bo rysowałam postać męską po raz pierwszy xD przy zaznaczaniu mięśni wspomagałam się starą książką z anatomii człowieka.. ale i tak trochę kichowato to wyszło :F 


Rysia
Wstawiam (...) ale powiem Wam, że rysowanie facetów to jakaś katorga! Widać po ostatnim szkicu, już nie mogłam :D Korzystałam z Posemaniacs, zaznaczyłam poszczególne partie mięśni, ale okazało się to trudniejsze, niż myślałam :P


W takim razie komentujemy :)

9 komentarzy:

 1. Szczerze mówiąc ciężko mi wytknąć błędy w pracy Rysi, bo żadnych nie widzę. Jesteśmy najwyraźniej na bardzo podobnym poziomie. ; ) I plus za posemaniacs, używaj jak najczęściej, bo strona fantastyczna. Swoją drogą lubię Twoja kreskę, prace wydają się miejscami całkiem dokładne, ja nie wyszłam poza szkic.

  Co do Alex - mam wrażenie, żę nie uzywałaś żadnych refek do konturu postaci, wydają się być z głowy, przez co są trochę niepoprawne - bardziej komiksowe niż realistyczne. Nie wiem na ile mam rację, ale jak osoby uczące się zakładamy, że nie posiadamy jeszcze odpowiedniej wiedzy, więc częściej korzystaj ze źródeł i analizuj je dokładnie. No i fanastycznie, że dzięki temu ćwiczeniu wzięłaś się za coś, czego wcześniej nigdy nie rysowałaś. Mam tak samo, dzięki czemu nasz kisiel od początku robi się bardzo pożyteczny. ; ) Swoją drogą liczę na Twoją odpowiedź do mojego komentarza. ; )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, co do tej dokładności, właśnie mam momenty, że albo totalnie odwalałam figury, albo chciałam jakoś podkreślić konkretne krzywizny, które mi się podobały, może stąd wrażenie dopracowania.

   Usuń
 2. Dobra, widzę, że ŻADNA NIE JEST CHĘTNA, w takim razie zacznę :P
  Od siebie - rysując widzę, że mam wyraźny problem z proporcjami. Nie potrafię narysować człowieka smukłego, mimo posługiwania się refkami, zawsze moje stwory wychodzą guzdrowate i zbyt masywne. Problem pojawia się tez przy łączeniu głowy, szyi i korpusu. O dłoniach i stopach nie mówiąc. Ale, jestem z siebie dumna bo mniej więcej ogarnęłam jak to działa w udzie, przynajmniej z przodu.

  Revv, podoba mi się to, co zrobiłaś, jesteś dobra :D Choć stopy i dłonie względem reszty postaci są chyba wyolbrzymione, no ale one nie były przedmiotem ćwiczeń i chociaż je wyraźnie zaznaczałaś :D Fajne rozpracowanie mięśni, w sumie też mogłam zacząć od prostrzego ich zaznaczenia, niż zabawy w poszczególne partie.

  Alex, jestem z Ciebie dumna, że wzięłaś się za facetów :D (ja też raczej omijam ich rysowanie). Choć momentami ich sylwetki przypominają mi damskie, widać rozróżnienie (ale bary to mają niektórzy potężne :D). Kobietki są typowo w Twoim stylu, jak normalne rysunki, myślę - skoro mamy być szczere - że trzeba popracować trochę nad proporcjami, tutaj dominuje duża głowa i szczupłe, zbyt szczupłe w stosunku do nich ciało :)

  Ale jestem z Nas dumna, oby tak dalej :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W braku smukłości nie widziałabym tutaj problemu, to nie było celem naszego ćwiczenia. Imho właśnie bardzo fajnie, że u Ciebie nawet te baby są mięsiste, ja momentami nie miałam czego kolorować.

   A poza tym: ahahaha, jednak byłam pierwsza! : P

   Usuń
  2. Właśnie zauważyłam po dodaniu komentarza, fail :D

   Usuń
 3. Mnie tym bardziej ciężko jest wytykać Wam jakiekolwiek błędy, bo Wasze szkice od razu widać, że są bardziej zaawansowane niż moje :D Tutaj wychodzą moje lata zaniedbywania rysunku i 'rypania' pod rząd jednych i tych samych pozycji rysunkowych- (komiksowych) postaci :) Revv - tak, masz rację, tutaj rysowałam tylko i wyłącznie z głowy, tutaj jest mój błąd. Ale obczaję stronki, na których Wy ćwiczyłyście i spróbuję jeszcze raz sobie to rozrysować :) dzięki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę, że można by gdzieś z boku podlinkować taki zbiór przydatnych stron, właśnie jak Posemaniac czy innych do ćwiczenia szybkich szkiców (miałam gdzieś parę takich stron zapisanych) :P

   Usuń
  2. Na blogu Wojtka Fusa jest pierdyliard takich stron: http://artfus.blogspot.com/p/resources.html

   Usuń
  3. Muszę zajrzeć w takim wypadku :P

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.