poniedziałek, 25 marca 2013

Tydzień 1# Zaczynamy!

Więc witam i zanim przejdę do rzeczy, parę słów wstępu z wyjaśnieniem co jak i po co (choć to znajdzie się na stałe pewnie w zakładkach).

Blog ten powstał w celu zmotywowania nas, rysowników uciśnionych przez lenistwo :D Dzięki wspólnym wyzwaniom, zdrowej rywalizacji i konstruktywnej krytyce liczymy na wyrobienie zdrowego nawyku rysowania, podniesienia skilla i zwiększenia motywacji do działania. W kupie raźniej, tak mówią, a jeżeli dochodzi do tego kupa tak zakręconych ludzi, to udać się powinno :)

Kilka słów odnośnie działania systemu.
Ogólnie idea opiera się na zadawaniu sobie wyzwań, na który mamy określoną liczbę dni, po czym pokazujemy wynik pracy i komentujemy. Będzie to system tygodniowy - w poniedziałek zadajemy wyzwanie, do piątku pracujemy, po czym w weekend komentujemy i szykujemy się na następny tydzień. Będzie odbywało się to na zasadzie dwóch notek - pierwsza, poniedziałkowa, z kategorią i sprecyzowanym hasłem, po kolei rzucana przez każdą z nas. Pod tym postem do piątku godziny 23:59 w komentarzach wrzucamy linki do wykonanych prac. Osoba odpowiedzialna w danym tygodniu za 'bitwę' następnego dnia publikuje notkę numer dwa, gdzie wrzucane są prace, pod spodem wszyscy komentują.
Komentarze mogą dodawać tylko współautorzy, aby nie zrobił się burdel, dlatego każdy dostanie z Was członkostwo :)

Tematy będą wybierane na zasadzie cyklów. Dokładnie, będą stałe, główne kategorie, które będą powtarzane w stałej kolejności. Na razie kategorie, które przygotowałyśmy - oczywiście liczę na wasze sugestie, ciężko wymyślić coś takiego :D
 • człowiek
 • zwierzęta
 • martwa natura
 • materiały
 • krajobraz i scenerie
 • architektura - wnętrza i zewnętrza
 • mechanizmy i konstrukcje

Dodatkowo, każda z nas po kolei będzie tworzyła tygodniowe zadanie, dodając do aktualnej kategorii bardziej sprecyzowane hasło - żeby miało to charakter wyzwania, a nie tłuc ciągle tego samego.
(np. człowiek - portret, architektura - sklep akwarystyczny itp. itd.)

Lista uczestników będzie dopiero aktualizowana, w następnym tygodniu wyzwanie rzuca na pewno alex, do tego czasu będzie wiadomo, kto się pisze i jak pójdzie kolejka :)

Mam nadzieję, że wszystko zrozumiałe, w razie pytań - komentarz, a tymczasem pierwsze wyzwanie! :D Nic specjalnego, bardziej na rozruszane się i wdrożenie w ideę.

Kategoria: Człowiek
Hasło: 4 postacie męskie i 4 żeńskie w różnych pozach z zaznaczeniem mięśni - mięśnie mogą być pomalowane różnymi kolorami, aby ładnie sobie przeanalizować, jak zachowują się i pracują.

Takie tam o co mi mniej więcej chodzi:

Także czas do piątku do północy, ołówki/piórka w garść i ćwiczymy! :D

3 komentarze:

 1. http://s1.pokazywarka.pl/bigImages/1876522/6682924.jpg

  Szczerze mówiąc to mój pierwszy raz, kiedy zaznaczam mięśnie kolorami, poważnie. : D Refki brałam z posemaniacs.com, tam przeanalizowałam, jak wygląda człowiek obdarty ze skóry, a potem pokolorowałam mięśnie, na które zwracam szczególną uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 2. http://img266.imageshack.us/img266/3029/bodiesm.jpg

  i ja wrzucam swoje.. przy facecie nieźle się namęczyłam, bo rysowałam postać męską po raz pierwszy xD przy zaznaczaniu mięśni wspomagałam się starą książką z anatomii człowieka.. ale i tak trochę kichowato to wyszło :F

  OdpowiedzUsuń
 3. http://img832.imageshack.us/img832/3733/tydzien1.jpg

  Wstawiam tutaj dla zasady, ale powiem Wam, że rysowanie facetów to jakaś katorga! Widać po ostatnim szkicu, już nie mogłam :D

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.