środa, 29 maja 2013

Tydzień #10

koncept Mniszki-skrytobójcy inspirowanej islamem i bliskim wschodem. Można domieszać inne kultury.

3 uproszczone rysunki w tej samej pozie z różnymi wariacjami ubioru. Ustalenie palety postaci i rozrysowanie dodatkowo obok ważniejszych elementów jednej z wariacji. Detale stroju/uzbrojenia nie muszą być narysowane, wystarczy zbiór wklejonych referencji obok wykończonej postaci. Oczywiście dużo lepiej jak będzie to narysowane.

Przykład do pierwszej czesci
http://conceptartworld.com/wp-content/uploads/2011/09/Tron-Evolution_Concept_Art_by_Daryl_Mandryk_22a.jpg
http://www.vgblogger.com/wp-content/uploads/Games/Destiny/Destiny-GDC2013-ConceptArt/Destiny_ConceptArt_0010.jpg

Przydatny w ustalaniu palety dla postaci będzie ten dokument, przede wszystkim "Color and Saturation - Less is more" dodatkowo w doborze palety może pomóc kuler:
http://media.steampowered.com/apps/dota2/workshop/Dota2CharacterArtGuide.pdf
https://kuler.adobe.com/

Przykład do drugiej części:
http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20120911210611/borderlands/images/thumb/8/8c/BL2-Character-Concept-Art_Zer0.jpg/639px-BL2-Character-Concept-Art_Zer0.jpg


Najwyżej punktowana będzie kreatywność i pomysł, umiejętności rysunkowe są na drugim miejscu. W koncepcie najważniejsze jest czytelne przedstawienie pomysłu i sam pomysł. Jeśli nie dacie rady zrobić którejś z części to wystarczy pierwsza. Przyzwyczai was że często praca trafia do kosza ;)

16 komentarzy:

 1. Nie znam się, to się wypowiem - imho za dużo elementów jak na kilkudniowy challenge. Biorąc pod uwagę ostatnie rezultaty okazuje się, że większość osób czasu ma mało, i później mamy tylko kilka rysunków, w większości i tak niedokończonych.

  Apeluję o mniej skomplikowane challenge, niż takie składające się z kilku elementów (trzy wersje postaci + paleta + szczegółowe elementy).

  PS Pdf mi się nie ładuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3 uproszczone rysunki, gdzie detali nie musisz nawet rysować, tylko zaznaczyć jaki masz pomysł. Ja postaram się coś wymyślić i przedstawić w szybkiej prostej formie, jak ktoś nie ma czasu to żadnego tematu nie ruszy. ; )

   Usuń
  2. Ołmatkojedyna :D
   Napaliłam się na ten temat, jak arab na kurs pilotażu normalnie, ale widzę, że nie tylko ja mam wątpliwości, czy starczy nam czasu...
   Temat jest wg mnie tak ciekawy, że szkoda by było go zrobić na szybko lub częściowo, szczególnie, że Sarayel mógłby(?) nasze prace kompetentnie ocenić z punktu widzenia concept artysty.
   Może więc zamiast okrajać temat, przesuniemy deadline na przyszły piątek?

   Usuń
 2. pierwsza cześć może być tak uproszczona jak to nawet http://2.bp.blogspot.com/_X4b04C2QcQ0/THQ6ZnalmzI/AAAAAAAAAPE/uW9qBUSZNUE/s1600/character_thumbnail.jpg lub to http://dragonworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2009/04/09_04_11_daily_thumbnails.jpg i ma pokazać że pierwszy pomysł nie zawsze jest najlepszy. Druga to wykończenie. i tu też ogromu detalu nie trzeba. za to odpowiadać na moodboard czyli wyszukane zdjęcia powklejane obok nieco bardziej wykończonego rysunku[ale bez przesady, ma przekazać pomysł, nie ma być ilustracją]. szczegółowe elementy mogą być wklejonymi zdjęciami wiec to ćwiczenie jest w kierunku wyszukania informacji bardziej niż ćwiczenie samego rysowania. Tak wygląda [ mniej więcej] praca koncept artysty i chciałem was przeprowadzić przez cały proces. Całość można zrobić w 2h, możliwe że szybciej. Podkreślam. To nie ma być ilustracja a zarys pomysłu. Rzeczy które widzicie w artbookach i które są nazywane konceptami, w rzeczywistości są ilustracjami na podstawie konceptów. Jeśli chcecie zadanie na 30 minut to wystarczy pierwsza część czarno biała. Dla ambitnych reszta.

  Dota 2 Character art guide:
  http://www.dota2.com/workshop/
  quicklink art guide.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zupełnie na marginesie - pracujesz w AM? Świat jest mały ;))

   Usuń
 3. mam pomysl - przesunmy sobie deadline do nastepnej soboty jako bardziej rozbudowane zadanie. ja sama mam wazne egzaminy w nast tyg i po prostu choć bardzo bym chciala, nie usiadlabym do tego, jakby mialo być na ten weekend

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie zgadzam się, temat wypadł późnej niż zwykle, a szkoda byłoby odpuścić naprawdę dobry temat przez to, że mamy już zaplanowany czas do soboty.

   Usuń
 4. Więc przesyłam swój koncept..
  //Na hasło 'Mniszka-Skrytobójca' w mojej głowie włączył się taki świecący neon
  'assassin's creed' :D nie wiem czemu takie skojarzenie, bo na tą grę miałam okazję
  POPATRZEĆ kiedy grał w nią mój szwagier.. a było to ho, ho.. ze 3 lata temu jak nie lepiej..
  Tak więc moja 'Mniszka' chcąc nie chcąc została wciągnięta w gmatwaninę moich dawnych wspomnień,
  skutkiem czego jest jej postać 'a la Assassin'. Miałam poprzestać na samych konceptach jak było w temacie, jednak poniosło mnie, bo bardzo lubię tworzyć takie historie i wyszła z tego już całość.. (oczywiście gdybym posiedziała nad tym jeszcze kilka godzin to dopracowałabym więcej szczegółów, jednak już muszę spadać dzisiaj z kompa, a jutro to już w ogóle nie miałabym na to czasu.

  http://img18.imageshack.us/img18/3568/mniszkaskrytobjca.jpg

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie też pierwsze skojarzenie to "Assasin's Creed" ;) Moja mniszka wyszła niezbyt mniszkowo, w niektórych wersjach bardziej przypomina bojówkę Al-Kaidy, ale jakoś nie umiałam połączyć mniszki z islamem i zabijaniem :D
  Koncept z paletą kolorów:
  https://dl.dropboxusercontent.com/u/27789581/skrt.png
  Pokolorowana jedna wersja + kilka refek broni:
  https://dl.dropboxusercontent.com/u/27789581/kolorowy.png

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiadomo, że większości będzie się to kojarzyło z Assasinem ;) Dlatego próbowałam się od tego odciąć, bo to miał być koncept, a tu trzeba być kreatywnym :P
  W sumie najwięcej zrobiłam w zeszłym tyg, w tym tylko na szybko pokolorowałam wybraną postać, bo mnie egzaminy gonią. Najciężej mi było wybrać odpowiednie motywy z islamskiej i arabskiej kultury, to nie było dla mnie takie oczywiste, ale coś tam pokombinowałam.
  http://img854.imageshack.us/img854/5623/konceptt.jpg

  OdpowiedzUsuń
 7. http://s1.pokazywarka.pl/bigImages/2068695/7498407.jpg U mnie dość zwiewnie i tajemniczo. ; ) Wyobraźnia leciała mi w kierunku ninja-mnicha.

  OdpowiedzUsuń
 8. http://s1.pokazywarka.pl/i/2069312/879720/kisiel.jpg na tyle miałam czas.

  OdpowiedzUsuń
 9. Niech ktoś zna Sarayelowi znać, albo sam zrobi podsumowanie :D

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.