poniedziałek, 8 lipca 2013

Tydzień #14 Materiały - oteksturowane kule

Ahoj! Dzisiaj rzecz, która może wam kiedyś już wpadła w oko. Często materiały studiuje się próbując je odzwierciedlić na sześcianie bądź kuli. Wybrałam na dzisiaj kulę. Plan minimum - narysować chociaż jedną. ; )

Wiadomo, że najlepiej i najdokładniej można to odzwierciedlić digitalowo, ale i dla analogowi twórcy z łatwością mogą przystąpić do tego wyzwania - nawet ja będąc małą dziewczynką usiłowałam odzwierciedlić na papierze dobrze ocieniowaną, błyszczącą sferę.

Pozwólcie, że zaprezentuję jak to w ogóle wygląda:
Jak widzicie, sfera nie musi być idealnie sferyczna, a przy co bardziej kanciastych kształtach dodajemy realizmu takimi brakami. ; ) Dla pomocy jeszcze filmik - i to nie byle jaki, bo z ctrl paint:


Dla podsumowania: nie chcę wam narzucać dokładnej tekstury, bo dużo zależy od medium, którego każda z nas będzie używać oraz od indywidualnych potrzeb czy umiejętności. Chcę jedynie, aby ta co najmniej jedna sfera była zrobiona na tyle dokładnie, aby jej odbiorca był pewien co przedstawia.

11 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. ^ this

   Tylko chyba się porozglądam za lepszymi tutorialami, bo tu gość przeskoczył dokładnie ten moment, który mnie najbardziej interesował :D

   Usuń
 2. http://pokazywarka.pl/ifhu1n/ to było dla mnie bardzo trudne zadanie, jestem fatalna w teksturach, zwłaszcza, że pracuję w paint tool sai, gdzie nie ma za bardzo żadnych fancy brushów. Liczyłam na to, że spróbuję jeszcze jedną kulę zrobić w photoshopie z brushami, ale się nie wyrobię.

  Wyjeżdżam w sobotę i jestem w strasznym niedoczasie, nie wiem na ile będę miała czas przygotować zadanie, a podsumowania na pewno nie zrobię, bo mnie zwyczajnie nie ma. Czy następna osoba w kolejce mogłaby ode mnie przejąć kolejny challenge? Atura?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dorzucam swoje. Tylko jedno niestety, ale muszę się skupić na innych rzeczach teraz :)
  http://img843.imageshack.us/img843/8062/dfkn.jpg

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż rzec... Może nie widać, alem się napociła :D
  http://img198.imageshack.us/img198/5048/ju5w.jpg

  OdpowiedzUsuń
 5. http://pokazywarka.pl/dfz22m/

  OdpowiedzUsuń
 6. ciężko u mnie idą te realistyczne rysunki.. ale nie będę się poddawała..xD
  http://imageshack.us/scaled/landing/191/x1o5.jpg

  OdpowiedzUsuń
 7. Heja, jeszcze o 15.00 byłam na wiochach, więc moje kulki analogowo i z natury - w roli modeli nabyte na wsiowym targu dwie bombki i kuleczka z dziecięcej zabawki. Chyba nie całkiem poprawnie podeszłam do zadania. Trudno - jest za to studium różnych odbić światła na zwyczajnych materiałach powierzchni sfery :)
  http://wstaw.org/m/2013/07/13/img077mm.jpg

  OdpowiedzUsuń
 8. I jeszcze ja. Wrzucam moją piórkową kulkę :) Niestety tylko jedna, ale i tak bardzo się ciesze, że udało się chociaż to :)
  http://pokazywarka.pl/ex6igs/

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. http://oi41.tinypic.com/9zyhwy.jpg

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.