niedziela, 28 lipca 2013

Tydzień #16 - Architektura

A więc znowu przypadła mi architektura w udziale.

W tym tygodniu proponuję skupić się na gotyckich oknach.


Nie chcę narzucać ilości szkiców ani nic (bo po pierwsze totalnie nie mam wyczucia, a po drugie wiadomo jak to teraz wygląda ;) ). Stopień skomplikowania można sobie dobrać indywidualnie.

Minimum: szkic okna w stylu gotyckim.
Propozycje dla bardziej ambitnych:
- okno z witrażem
- okno rysowane pod różnymi kątami (ćwiczymy perspektywę, yeah!)

Powodzenia!

14 komentarzy:

 1. haha, nie żebym kręciła nosem, ale nigdy jeszcze nie rysowałam dokładnie okna we własnej ścianie, co dopiero gotyckiego ^^" osobiście poćwiczę jakieś podstawy, bo to dla mnie jeszcze za ciężko. Od godziny męczę jedno i muszę niestety podciągnąć skilla z perspektywy.

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie problem łukami. Chciałam naszkicować kilka projektów, ale utknęłam na pierwszym. Dobre wyzwanie - dobre, bo trudne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie, trudniejsze to niż mi się z początku wydawało :P Ja sobie nie poradziłam z symetrią i prostymi i niestety nie mam nic do pokazania tym razem :<

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurka, też mi się to wydawało łatwiejsze, a tu taki kosmos :P
  https://dl.dropboxusercontent.com/u/27789581/kisiel/okna.png
  Przy drugim oknie już mi się nie chciało, co chyba niestety widać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś nieduże zainteresowanie tematem... Przedłużamy o kolejny tydzień (są jacyś chętni na to w ogóle?) czy olewamy i robimy kolejny challenge? (Przy drugiej opcji proponuję wziąć jeszcze raz architekturę, żeby to tak nie leżało)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja bym zaczęła od ćwiczeń perspektywy, nie mamy na to oddzielnego działu, a bez perspektywy nie pójdziemy dalej. Nawet, jeśli ktoś już to ogarnia, nie wierzzę żeby komukolwiek zaszkodziła powtórka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może ewentualnie kompromis, np. na przyszły tydzień coś z perspektywy plus okno? Boję się, że jak zaczniemy sobie za bardzo odpuszczać, to ostatecznie powolutku pogrążymy się w wymówkach i nieróbstwie :>

   Usuń
  2. a to nie można narysować sobie okna dla siebie? :P Róbcie jak uważacie, ja mam po prostu wielkie braki (właściwie prawie nigdy się tego nie uczyłam, a nie znoszę robić rzeczy na odwalsie. Chcę rozumieć jak machnąć ładny, poprawny rzut, a nie przerysować okno ze zdjęcia). Wiem jak łatwo jest się zniechęcić biorąc na siebie za dużo, a w kwestii okna powiem tak: Jeśli nie umiem narysować tygrysa, rysowanie jednej jego łapy może mi się na razie nie przydać. Zasada jest: od ogółu do szczegółu, a my tu jakoś tak z dupy strony..

   Usuń
  3. Co racja, to racja, bez perspektywy ani rusz z dalszymi ćwiczeniami z architektury, chyba że będziemy robić same płaskie frontalne albo boczne rzuty. Ja też mam dużo do zrobienia w kwestii perspektywy - jakby coś, to idę za tłumem i wcale nie upieram się z tym oknem. :) Zwłaszcza że mnie pokonało ;>

   Usuń
 7. Ja prawdopodobnie jutro rano będę miała szkic jednego okna, jakby co. Trudny temat mi nie przeszkadza, nawet lepiej jak jest trudny, ale wyskoczyły różne rzeczy i nie zdążyłam dokończyć. Jestem u chorej mamy, więc nie ma rady - rysowanie musi czekać na jakąś wolną chwilkę, na przykład wcześnie rano.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, ja też poległam :/ Gdy zaczęłam wykańczać i poprawiać, cała wcześniejsza konstrukcja, która wydawała się w miarę ok, rozjechała się kompletnie. Mogę wrzucić jeśli chcecie, ale nie będzie to miłe w odbiorze :)

   Usuń
 8. Indrani dobrze mówi, poszalałam z tym tematem. Fajnie byłoby, jakby więcej osób się wypowiedziało, co robimy z tym fantem. Ja jestem za dodatkowym tygodniem z architekturą, tylko z łatwiejszym zadaniem ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja też uważam, że to lepsze rozwiązanie i może znajdę na to czas :) Niestety ale wakacje strasznie mi nie wyszły pod względem wolnego czasu na rysowanie, dopiero skończyłam praktyki, a już mam zlecenia, a potem wyjeżdżam :P

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.